добрих справ до 30-річчя ELEKS

30
Цього року одній із найстаріших та найбільших IT-компаній України ELEKS виповнилося 30 років. Відзначити ювілей вирішили нетипово — започаткували ініціативу «30 добрих справ до 30-річчя ELEKS». В чому ідея проєкту, навіщо бізнесу розвивати корпоративну соціальну відповідальність та які саме добрі справи реалізувала компанія — розповідаємо у матеріалі.
На початку 90-их подружжя Скрипників разом із сином Олексієм зайнялись розробкою програмних продуктів для електроенергетичних підприємств, відкривши маленьке наукове бюро. Сьогодні це вже глобальна інженерна інноваційна аутсорсингова IT-компанія ELEKS, яка співпрацює з понад 2000 спеціалістів. Цьогоріч вона святкує своє 30-річчя. Компанія має головний офіс у Львові, а також офіси у інших містах України: Києві, Івано-Франківську, Тернополі. Та розвиває свою присутність за кордоном — у США, Канаді, Великій Британії, Швейцарії, Німеччині, Польщі, Естонії, Японії, ОАЕ, Саудівській Аравії.

Весь цей період становлення компанія ELEKS не залишалась осторонь суспільних проблем. А тому, обираючи формат святкування 30-річчя, вирішили на честь ювілею не лише приймати подарунки, а й робити їх. Компанія запустила ініціативу «30 добрих справ до 30-річчя ELEKS», щоб розділити свої цінності з суспільством та розвивати громади в містах присутності компанії, адже лише разом можна зростати та робити світ кращим.

Важливі для суспільства ініціативи здебільшого пропонували самі елексівці, а компанія допомагала організаційно та фінансово. За рік на 30+ добрих справ виділили майже
2 000 000 грн.
Ця ініціатива згуртувала команду та утвердила соціальну відповідальність на рівні ДНК компанії, адже до реалізації проєктів долучилося майже 700 спеціалістів ELEKS, їхні родичі та друзі.
З-поміж багатьох ідей, які надходили на корпоративну скриньку або які пропонували співробітники, в ELEKS обирали ті, що збігалися з цінностями компанії та відповідали фокусним для неї Цілям сталого розвитку ООН, таким як подолання бідності та голоду, міцне здоров'я, якісна освіта, гідна праця, розвиток регіонів тощо. Розповідаємо про 30 найважливіших добрих справ, які реалізувала компанія на честь свого ювілею.
Здоров'я та медицина
1. Спортивний челендж заради
дитячого здоров'я


ELEKS провів челендж «Перетворюємо заняття спортом на благодійність!», за допомогою якого вдалося зібрати понад 325 508 грн. Їх вже скерували на закупівлю дитячого гнучкого назофаринголарингоскопу та набору інструментів для мікрохірургії гортані для Львівського Охматдиту. Ідея направити кошти саме на придбання медичного устаткування належить Оксані Іванченко, Requirement Analyst у ELEKS.

Челендж дозволив в ігровому форматі поєднати любов колег до спорту та допомогу лікарні — щоденну активність своїх спеціалістів компанія трансформувала у пожертви. Бігуни заробляли по 30 грн за кожні 5 км, велосипедисти — по 10 грн/5 км.

Одним із найактивніших учасників челенджу став Сергій Вибач, старший фахівець з розробки програмного забезпечення ELEKS, рекордсмен-велосипедист, який
проїхав 7 297 км і поповнив скарбничку на 26 786 грн.
Освітні проєкти для дітей та вчителів
7. Навчання вчителів інфогігієні

ELEKS долучився до проєкту «Навчання вчителів інфогігієні» і закупив 463 екземпляри книжки «Як не стати овочем» для шкіл у Тернопільській, Івано-Франківській областях і в Києві. Цей соціальний проєкт з навчання вчителів засад інформаційної гігієни запустила волонтерська ініціатива «Як не стати овочем».

Вони пояснюють, що серед користувачів соцмереж, які вірять у фейки, багато вчителів. Адже їх ніхто не вчив, як фільтрувати інформацію в нову цифрову еру. Відповідно, вчителі можуть поширювати неправдиву інформацію серед учнів. Натомість з новими знаннями педагоги можуть стати амбасадорами інфогігієни у своїх школах.

Окрім підтримки вчителів, ELEKS також провів лекцію з інфогігієни для своїх співробітників і придбав декілька екземплярів книги для корпоративної бібліотеки.

Комфортне середовище та екологія
14. Відновлення історичної
ділянки у Гощі


Будуємо Україну Разом та ELEKS взяли участь у відновленні території біля унікальної садиби Ленкевичів-Валевських, яку було збудовано наприкінці 18 — на початку 19 століть у містечку Гоща Рівненської області.

Гоща — мала Батьківщина Олени Клюшник, Senior test engineer компанії ELEKS, яка й висловила ідею організувати цю акцію в межах ініціативи «30 добрих справ».

Допомога тим, хто її потребує
20. Стоп голод

Компанія надала фінансову підтримку ГО «Тарілка». Це перший продовольчий банк в Україні, який рятує їжу на межі терміну придатності з магазинів та ресторанів та передає її малозабезпеченим людям. За кошти ELEKS придбали автохолодильник, 4 бактерицидні лампи, ваги, безконтактний термометр та ноутбук. Елексівці також взяли участь у генеральному прибиранні приміщення «Тарілки» після ремонту.

Ця добра справа не відбулася б без її ініціаторки — Марти Грибальської, HR Manager ELEKS.

Культура, наука, армія
25. Проєкт про науковиць

ELEKS надзвичайно опікується питанням розвитку жінок в науці та вболіває за збільшення дівчат у STEM-напрямах, а тому фінансово підтримав документальний проєкт «Науковиці» від INSCIENCE. Мета проєкту — надихнути дівчат обирати наукові спеціальності й вірити у власні сили.

Історії українських науковиць у відеороликах показані очима 15-річної дівчини, яка шукає свій професійний шлях: про свою роботу розповідають зоологиня, яка вивчає великих хижаків; нейробіологиня, яка вирощує мозкові органоїди зі стовбурових клітин; математикиня, яка досліджує внутрішні хвилі океану; і морська біологиня, яка вивчає китів, дельфінів, тюленів в Антарктиді.

Спеціалістки компанії ELEKS також долучилися до проєкту. Троє з них поділилися своїми кар'єрними історіями в соціальних медіа. Також 1 грудня відбулася онлайн-зустріч нейробіологині Віри Єфремової та старшої керівниці проєктів в ELEKS Лесі Симанишин зі школярками та студентками, які цікавляться наукою та хочуть розвивати кар'єру в STEM.
Добрі справи запустили механізм змін
Звісно, цими ініціативами проєкт не обмежився. Добро має здатність поширюватися, немов кола на воді, а тому кожна справа стала поштовхом до нових ідей, знайомств та співпраці. Ось лише деякі зміни, до яких призвела благодійна кампанія від ELEKS.
Ініціатори добрих справ залучали до їх реалізації своїх колег, рідних та друзів, чим поширювали культуру доброчинності. Кожен із учасників відчув себе більш важливим і спроможним змінювати світ довкола себе, а це відчуття для кожної людини — безцінне.
Бібліотекарки з сіл, куди волонтери передали книги, зверталися до спеціалістів ELEKS за консультацією щодо ведення соціальних мереж. У підсумку деякі з них запустили сторінки бібліотек, щоби бути ближчими до своїх читачів.
7 соціальних підприємств, які підтримав ELEKS, отримали додаткове замовлення від компанії. Їх вироби стануть частиною новорічного корпоративного подарунка для 2000+ елексівців: різдвяні кекси від Good Bread, печиво від Горіховий дім та Veterano Brownie, трав'яний чай від Майстерня мрії, сушені фрукти та мікс горіхів від ФронтМед, мед від BeeThe, іграшки з воску від Свічкова мануфактура. Багато з підприємств чи не вперше отримали таке масштабне замовлення.
Після толоки з ГО «Plato» у Львові стало очевидним, що волонтерам бракує тачок для вивезення важких матеріалів. Компанія докупила ці засоби, а також надала фінансову підтримку організації, що опікується питаннями клімату та довкілля.
Комунікаційницю Юлію Прийму, яка долучалась до висвітлення добрих справ компанії як незалежний зовнішній спеціаліст, згодом запросили очолити напрямок комунікацій ГО «Тарілка» — однієї з організацій, якій ELEKS допомагав у межах ініціативи.
Культура добрих справ стала складовою процесу найму спеціалістів у ELEKS. Нещодавно на Hiring Day фахівцям разом з job offer запропонували обрати соціальну ініціативу, на яку компанія скерує фінансову допомогу, еквівалентну сумі винагороди в оффері.
Компанія продовжить співпрацю з БУР, і невдовзі вони оберуть нову локацію, яку у 2022 році облаштують волонтери.
Компанія щомісячно підтримує благодійними внесками БФ «Повернись Живим», БФ «Таблеточки», БФ «Крила Надії».
Творімо добро разом!
У цій статті недаремно так багато посилань на організації та ініціативи, яким допомогла компанія ELEKS. За кожною з них стоїть команда небайдужих людей, які діють попри всі перепони. Ви також можете їх підтримати — одноосібно або ж скористатися кейсом компанії та започаткувати свої корпоративні «10/20/30 добрих справ». Змінюймо наше суспільство зі споживацького на благотворче!