РОБОТА ДЛЯ ВЕТЕРАНА Є!
Проєкт для роботодавців, спрямований на підвищення рівня працевлаштування ветеранів АТО/ООС
«Ветерани негнучкі та надто принципові,
тому важко йдуть на компроміси».
«Ветерани надто
агресивні».
«Усі, хто повернувся з АТО,
мають проблеми з психікою».
Якось так роботодавці думають про кандидатів-ветеранів. Як наслідок — відмовляють у працевлаштуванні через наявність військового досвіду, навіть не запросивши на співбесіду. Не всі, звісно, але більшість — і результати різних досліджень це підтверджують:
(за даними дослідження, проведеного у рамках Програми реінтеграції ветеранів IREX)
ветеранів, яким довелося шукати роботу після військової служби, відчували небажання роботодавців наймати їх через їхній статус
32%
(за даними дослідження «Життя після конфлікту», проведеного у 2019 році)
екскомбатантів кажуть, що відчувають дискримінацію через статус ветерана при пошуку роботи
24%
(за даними «Центру зайнятості вільних людей»)
ветеранів не вказують свій військовий досвід у резюме
80%
І хоч наразі існує приблизно 760 організацій та проєктів, що допомагають ветеранам у пошуку роботи та перекваліфікації (за даними єдиної бази ініціатив для ветеранів «Без броні»), тих, які фокусуються на зміні ставлення роботодавців до учасників бойових дій, немає. Тому в межах даного проєкту ми спілкувалися і з ветеранами АТО/ООС, і з компаніями, які вже мають у командах екскомбатантів чи готові до цього, аби дослідити наявні стереотипи та упередження й розширити кількість можливостей, доступних учасникам бойових дій.
Чому компанії НЕ співпрацюють з ветеранами АТО?
Ми провели опитування серед роботодавців, аби зрозуміти, які переваги найму ветеранів АТО/ООС вони бачать, чому досі не працевлаштовують екскомбатантів, хоча фактично відкриті до цього, та що їх насторожує у співпраці з ветеранами.
В опитуванні взяли участь організації з різних сфер: ІТ, освіта, юриспруденція, медіа, консалтинг, торгівля, фармацевтика, агро, промисловість, некомерційний сектор. Хтось із них вже наймає ветеранів, хтось — відкритий до цього, але ще не мав такого досвіду.
У результаті опитування дізналися, що для компаній визначними факторами при розгляді кандидатів-ветеранів є hard та soft skills, досвід та цінності людини. І якщо вони збігаються з затребуваними, то для більшості роботодавців наявність військового досвіду не стане причиною для відмови. Це взагалі ніяк не вплине на фінальне рішення, а відбір пройде на загальних конкурсних умовах на рівні з іншими пошукачами.

Проте деякі роботодавці турбуються про психологічне здоров'я кандидатів-ветеранів, зокрема чи вдалося людині пережити травматичний досвід чи ПТСР, якщо вони були.

Жодних інших загроз у наймі ветеранів АТО компанії не бачать.

Сфери діяльності роботодавців-респондентів
Кількість працівників в опитаних компаніях
З якими труднощами стикаються ветерани АТО під час пошуку роботи?
Ми запросили ветеранів АТО пройти опитування, аби виявити, з якими упередженнями вони вже стикнулися в процесі пошуку роботи, чому вирішують не повертатись на попереднє місце робити після демобілізації і на що звертають увагу при виборі роботодавця. Ділимося результатами нижче.
Як воно — співпрацювати з ветеранами АТО? Досвід тих, хто вже це робить
Поки одні роботодавці відмовляють кандидатам, дізнавшись про їхній досвід служби в зоні АТО, інші — залюбки беруть їх на роботу, а хтось із них ділиться враженнями про таку співпрацю відкрито у форматі відеоісторій та статей.
Відеоісторії від роботодавців, у команді яких є ветерани АТО
Міжнародна інженерна інноваційна компанія ELEKS про досвід найму ветеранів
Поштово-логістична корпорація Meest про досвід найму ветеранів
Українська ІТ-компанія SoftServe про досвід найму ветеранів
Компанія-ритейлер «Леруа Мерлен Україна» про досвід найму ветеранів
Група компаній «Епіцентр» про досвід найму ветеранів
Статті-кейси про успішний досвід найму ветеранів
Роботодавці, відкриті до ветеранів АТО
Зазначені компанії розділяють цінність рівності всіх людей та дотримуються антидискримінаційних принципів у рекрутменті й управлінні талантами, які лежать в основі меморандуму підтримки працевлаштування ветеранів.
Ви теж наймаєте ветеранів АТО й хочете поповнити нашу базу роботодавців, відкритих до учасників бойових дій?
Напишіть нам на пошту
* функція реалізована у вигляді фільтра-відмітки «Вакансії для героїв» у розділі з вакансіями.
Готові взяти на роботу ветерана АТО?
Просто оберіть спеціальну позначку «Беру героя на роботу!»* при публікації вакансії у нас на порталі Happy Monday.
Щиро віримо, що цей проєкт дозволить вам по-новому подивитись на ветеранів АТО як на чудових потенційних кандидатів та працівників, змотивує стати більш відкритими до них, аби в результаті увійти до числа тих, хто вже має у команді талановитих фахівців із військовим досвідом.

Проєкт «Робота для ветерана є!» реалізовано кар'єрним порталом Happy Monday та ГО «Професіонали майбутнього».

Цей проєкт став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яка реалізується IREX за підтримки Державного департаменту США й охоплює безпосередню роботу з ветеранами, представниками міністерств та місцевих громад для підтримки ветеранів України, чисельність яких стрімко зросла внаслідок збройного конфлікту на сході України.

Маєте питання/побажання по проєкту чи хочете лишити фідбек організаторам? Тоді напишіть нам на пошту